Ασταμάτητος ο Αίγειρος Μυστεγνών, επικράτησε και του Αετού Λουτρών με σκορ 3-0, συνεχίζοντας να οδηγεί την κούρσα στην Α’ Κατηγορία. Παρά την απουσία του Συβρή, η ομάδα του Θοδωρή Παπαλόπουλου είχε τον Σεραφίγκο σε εξαιρετική ημέρα.

Ο έμπειρος επιθετικός σημείωσε χατ τρικ και ήταν αναμφίβολα ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης.

Κέρδος για το λεσβιακό ποδόσφαιρο, το γεγονός πως ο Αετός Λουτρών αγωνίστηκε δίχως σκοπιμότητες, παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με τον Καλιμαντζέρο στο ξεκίνημα (7′), όμως στη συνέχεια ο Αίγειρος πήρε τα ηνία και δημιούργησε αρκετές φάσεις για γκολ.

Tο σκορ άνοιξε στο 35ο λεπτό, με προβολή του Σεραφίγκου, αν και υπήρξαν χλιαρές διαμαρτυρίες από τους Λουτραγώτες για επιθετικό φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης.

Λίγο πριν την ανάπαυλα, ο Αετός έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση, σε κόρνερ του Σπάρταλη και κεφαλιά του Παλάση, που έφυγε ελάχιστα άουτ.

Στην επανάληψη, ο Αίγειρος κέρδισε πέναλτι, σε χέρι του Γιώργου Δασκάλου.

Ο Σεραφίγκος βρήκε δίχτυα από τα 11 βήματα για το 2-0 στο 65′ και τρία λεπτά αργότερα, η ομάδα των Μυστεγνών έφτασε και στο τελικό 3-0, μετά από κεφαλιά του Καραδημητράκη στο οριζόντιο δοκάρι και βολέ του καραδοκούντα “Σέρα” στην επαναφορά.